Super Indukcyjna Stymulacja - SIS
Technologia BTL-6000 SIS wykorzystuje unikatowe pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Bodziec ten, indukowany przez cewkę umieszczoną w aplikatorze, wchodzi w interakcję z organizmem ludzkim, wywołując m.in. depolaryzację błony komórkowej w komórkach różnych tkanek.
W zależności od wybranej częstotliwości oraz intensywności pola elektromagnetycznego terapia SIS korzystnie wpływa na redukcję bólu zarówno w stanach ostrych, podostrych, jak i przewlekłych, mobilizację stawów, przyspieszenie gojenia urazów i złamań.
Zastosowanie odpowiednich ustawień pola elektromagnetycznego wywołuje reakcję tkanki mięśniowej, prowadząc do pożądanego skurczu mięśni. Powtarzalne skurcze mięśni otaczających staw mobilizują go i odblokowują.
Dzięki poprawie miejscowej cyrkulacji krwi i przyspieszeniu metabolizmu tkanek terapia BTL-SIS doskonale wpływa na procesy regeneracji oraz przyspiesza gojenie pourazowe, jak również zrost kostny w przypadku złamań, nawet we wczesnym stadium.
Działanie BTL-SIS zwiększa potencjał czynnościowy w tkance nerwowej i mięśniowej, co w rezultacie prowadzi do poprawy przewodnictwa nerwowego i wzmocnienia osłabionych mięśni. Z drugiej strony szeroki zakres częstotliwości pola elektromagnetycznego w urządzeniu pozwala na taki dobór parametrów, aby uzyskać efekt zmniejszenia napięcia mięśniowego i skutecznej redukcji spastyczności. BTL-SIS znalazło także zastosowanie w terapii oddechowej do stymulacji i poprawy funkcji mięśni oddechowych.
Wskazania
- zespół cieśni nadgarstka,
- zespół bolesnego barku,
- ostroga piętowa,
- dyskopatia,
- ból odcinka L-S,
- regeneracja nerwu,
- blok stawowy,
- blizny,
- bóle mięśni,
- zespół bólowy ścięgna Achillesa,
- kolano skoczka,
- łokieć tenisisty/ golfisty,
- krwiaki,
- mobilizacja stawu,
- nerwobóle,
- neuropatia,
- skurcze mięśni,
- przyspieszenie gojenia się ran,
- terapia punktów spustowych,
- redukcja spastyczności,
- przygotowanie do innych zabiegów fizjoterapeutycznych,
- relaksacja mięśni,
- RZS, ZZSK, choroba zwyrodnieniowa,
- urazy, w tym urazy i kontuzje sportowe,
- osłabienie siły mięśniowej,
- zapalenie kaletek maziowych,
- zapalenie rozcięgna podeszwowego,
- złamania,
- obrzęki,
- zwalczanie bólu ostrego i przewlekłego,
- stymulacja mięśni oddechowych!
- stymulacja mięśni dna miednicy m.in. w nietrzymaniu moczu!
Zabiegów nie wykonuje się w okolicach głowy i serca.
Czas zabiegu: 6 - 13 min.
Sugerowana ilość zabiegów w serii to 5 do 10 zabiegów, 2-3 razy w tygodniu, 4 do 6 tygodni przerwy między seriami. Podczas terapii pacjent odczuwa delikatne mrowienie lub wibracje, a także skurcze mięśni.
Efekty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu.